Manicure hybrydowy
Zainteresowanie kobiet lakierami hybrydowymi wynika głównie z ich trwałości. W porównaniu do tradycyjnych lakierów efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Hybrydy są trwałe jak żel i łatwiejsze w aplikacji niż zwykłe lakiery do paznokci. Ponadto nie pękają, są odporne na czynniki zewnętrzne i nie plamią. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na zakup hybryd takich jak te dostępne w naszej internetowej perfumerii Pachnidełko. Samodzielna aplikacja produktów trwa nieco dłużej niż w salonie kosmetycznym, ale efekt jest równie imponujący.
Co to jest lakier hybrydowy?
Lakier hybrydowy, zwany też żelem, to połączenie właściwości chłonnych i zwykłego lakieru do paznokci. Największą różnicą, poza składem i mocnym pigmentem, jest konieczność utwardzania lakierów hybrydowych w lampach UV/LED. Dodatkowym wymogiem jest użycie bazy kauczukowej, bazy hybrydowej lub bazy budującej przed nałożeniem lakieru i finalnie zabezpieczenie całej konstrukcji topem hybrydowym, lub tzw. no wipe, tj. błyszczący produkt, którego nie trzeba przecierać. Osoby, które zamiast klasycznego topu chcą uzyskać efekt matowych paznokci, mogą wybrać matowy top do hybryd. Lakier hybrydowy nadaje się do manicure i pedicure, co zapewnia wysoką trwałość, intensywny połysk i wysokie nasycenie kolorów.
Manicure hybrydowy w domu
Lakierami hybrydowymi nie przedłużymy paznokci. Możemy ewentualnie wyrównać złamany paznokieć. Hybryda chroni paznokcie i nadaje im piękny, estetyczny wygląd. Zanim zaczniesz nadawać paznokciom kształt i malować je wybranym kolorem, uzupełnij akcesoria. Jeżeli jesteś osobą początkującą, najlepiej sprawdzi się podstawowy zestaw, który możesz uzupełniać pojedynczymi produktami.
Do wykonania manicure hybrydowego w domu potrzebne będą między innymi:
-
lakiery hybrydowe w ulubionych kolorach,
-
baza,
-
top,
-
odtłuszczacz (tzw. cleaner),
-
lampa UV, LED lub UV LED,
-
bezpyłowe waciki,
-
pilnik,
-
blok polerski,
-
frezarkę lub preparat z acetonem do usuwania lakieru hybrydowego,
-
cążki i patyczki drewniane do odsuwania skórek
-
nawilżający krem do rąk lub oliwka do skórek.
Postaw na akcesoria dobrej jakości, by zadbać o swoje zdrowie paznokci i uzyskać zadowalający efekt.
Jak przechowywać lakiery hybrydowe?
Lakiery hybrydowe nie tolerują światła. Dlatego najlepiej, jeśli butelki są wykonane z czarnego nieprzejrzystego materiału. Z nielicznymi wyjątkami lakiery hybrydowe to czarne buteleczki, które ograniczają wpływ światła na lakier hybrydowy. Pomimo ciemnego koloru opakowania nie zaleca się wystawiania produktów na ekspozycję świetlną. Może to powodować zmiany w składzie i strukturze lakierów hybrydowych.
Aby składniki kosmetyku zachowały swoje właściwości, należy pamiętać o temperaturze. Zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury utrudniają rozprowadzenie produktu. Malowidła do manicure hybrydowego należy przechowywać w temperaturze 10-23 stopni Celsjusza. Jeśli Twój lakier zgęstnieje lub nabierze innych niepożądanych właściwości, jednym z powodów może być nieprzestrzeganie zaleceń producenta. Buteleczki należy przechowywać w pozycji pionowej. Zwróć także uwagę, czy opakowanie jest zawsze odpowiednio zakręcone. Im dłużej lakier pozostaje otwarty, tym gorzej wpływa to na jego strukturę.
Zalety lakierów hybrydowych
Dlaczego warto wybierać lakiery hybrydowe? Główną zaletą hybrydy jest to, że jest trwała i bardzo długo utrzymuje się na paznokciach. Lakiery hybrydowe prezentują się nienagannie nawet po kilku tygodniach. Nie tracą swojego wyglądu z upływem czasu. Warto również zaznaczyć, że paznokcie hybrydowe są odporne na zarysowania oraz odpryski. Jeśli zależy Ci na długotrwałym efekcie, zdecydowanie najlepszym wyborem będą paznokcie hybrydowe.
Dokładność jest ważna przy tworzeniu różnych wzorów i zdobień na paznokciach. Lakier hybrydowy umożliwia naprawę paznokcia, o ile efekt nie utrzymuje się w lampie UV. Jeśli znajdziesz błędy, przetrzyj płytkę paznokcia cleanerem i zacznij od nowa. Standardowy preparat hybrydowy wysycha nierównomiernie lub zbyt szybko, co uniemożliwia kreatywne projektowanie. Przy hybrydach możemy używać pyłków, naklejek, folii transferowych, cekinów, a nawet ręcznie malowanych pędzlem wzorów. Dzięki ogromnej palecie kolorów i różnym technikom projektowania możliwości są nieograniczone. Jedynym hamulcem jest nasza wyobraźnia.