Łatwy zwrot towaru
Ma bardzo ładny orzeźwiający zapach. Wyciąg z liści mięty wykazuje właściwości, antyseptyczne oraz pobudzające. Bardzo orzeźwia i poprawia komfort oddychania w okresie infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębienia oraz grypy.
Na całym świecie olejek z liści mięty zdobył ogromną popularność, a docenia się go przede wszystkim za prozdrowotne właściwości.
Najczęściej wykorzystuje się go w ramach naturalnych metod niwelowania objawów przeziębienia oraz grypy, takich jak katar, kaszel, infekcje górnych dróg oddechowych oraz zatok. Co więcej, jak wynika z literatury wyciąg z mięty wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, antyseptyczne. Przynosi ulgę przy dolegliwościach mięśniowych. Świeży zapach orzeźwia, pobudza do działania, niweluje przewlekłe zmęczenie.
Ponieważ olejek miętowy posiada właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, często wykorzystywany jest także w preparatach na problemy skórne. Sprawdza się w łagodzeniu trądziku, działa też przeciwświądowo, przynosi ulgę w trudnym procesie zmagania się z łupieżem.
Zastosowanie olejku miętowego
Jego mocny, świeży zapach sprawia, że olejek miętowy najczęściej wykorzystywany jest w ramach aromaterapii. Świetnie sprawdza się także w saunie oraz jako dodatek do inhalacji parowej z kominka lub dyfuzora. W stanach osłabienia czy przewlekłego zmęczenia warto wziąć kąpiel relaksacyjną z dodatkiem olejku miętowego. Sprawdza się również w ramach kojącego masażu. Olejek miętowy można też z powodzeniem stosować na skórę głowy i całego ciała, także miejscowo. Należy go jednak koniecznie rozcieńczyć innym olejem bazowym, a przed pierwszym zastosowaniem warto wykonać próbę uczuleniową.
Olejek miętowy doskonale komponuje się z olejkiem różanym, pomarańczowym, z trawy cytrynowej, szałwiowym czy bergamotowym.
Gramatura: | ml |
Pojemność: 100 ml | 10 |