Łatwy zwrot towaru
Wspiera naturalnie w okresach przeziębień i wpływa pozytywnie na koncentrację. Wyciąg z rozmarynu słynie z właściwości odkażających i przeciwbólowych. Doskonale nadaje się do aromatyzowania pomieszczeń, w których wykonywana jest wytężona praca intelektualna.
Olejek z rozmarynu zalecany jest dla osób, które borykają się z obniżoną odpornością organizmu.
Co więcej, olejek rozmarynowy pozytywnie wpływa na koncentrację uwagi oraz procesy zapamiętywania, dzięki czemu nadaje się idealnie do aromatyzacji pomieszczeń biurowych, w których pracuje się intelektualnie.
W literaturze z dziedziny aromaterapii Olejek rozmarynowy wskazuje się, że działa również antybakteryjnie, antyseptycznie, przeciwzapalnie, dlatego często jego zapach jest nieoceniony w okresie wzmożonych przeziębień, przewlekłego zmęczenia oraz stresu. Zastosowany w masażu łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne. Wspiera kobiecy układ hormonalny.
Ciekawostką jest to, że olejek rozmarynowy wykazuje także pozytywne właściwości, jeśli pod uwagę weźmiemy pielęgnację skóry. Zaleca się jego stosowanie przede wszystkim do cery tłustej i mieszanej, z problemami, takimi jak trądzik czy rozszerzone pory. Do tego ujędrnia skórę, niweluje cellulit, zmniejsza blizny oraz rozstępy. Jest stosowany w walce z łupieżem i w wielu kosmetykach. To również doskonały afrodyzjak.
Zastosowanie olejku rozmarynowego
Najczęściej olejek rozmarynowy stosuje się w ramach aromatyzacji pomieszczeń. Wystarczy połączyć 4-6 kropli z 1 litrem wody i rozprowadzić roztwór przy wykorzystaniu dyfuzora, nawilżacza powietrza bądź rozpylacza. 1 kroplę olejku rozmarynowego dodaje się też do oleju bazowego bądź preparatu kosmetycznego do masażu lub środka pielęgnacyjnego na skórę. Olejek rozmarynowy dobrze komponuje się z olejkiem sosnowym, jodłowym czy goździkowym.
Gramatura: | ml |
Pojemność: 100 ml | 10 |